HOŻ Winiec

Harcerski Ośrodek Żeglarski
Hufca ZHP Łódź – Śródmieście w Wińcu
14 – 140 Miłomłyn

O bazie
Ośrodek zlokalizowany jest nad północną częścią jeziora Ilińskiego, w pobliżu kanału żeglugowego Ruda Woda, przy drodze prowadzącej z Miłomłyna do Wińca. Pojezierze Iławskie i znajdujące się na nim parki krajobrazowe stanowi wspaniałe miejsce do organizowania wycieczek i wędrówek. Największą atrakcją HOŻ w Wińcu jest baza do organizacji harców wodnych Dzieci i młodzież mają do swojej dyspozycji sprzęt pływający, z którego mogą korzystać pod opieką pełnoletnich instruktorów żeglarstwa i ratowników.
Na terenie bazy znajdują się cztery obozowiska (łącznie dla ok. 160 osób), wydzielona część wodna (keja, kąpielisko, bosmanka) oraz część gospodarcza. W skład części gospodarczej wchodzą budynek kuchenny z zadaszoną stołówką oraz magazyn sprzętu obozowego i pływającego. Na terenie zgrupowania znajduje się też część sanitarna (umywalki i prysznice z ciepłą wodą) oraz budynek WC.
Oferta
Teren bazy nadaje się do wykorzystania podczas miesięcy letnich do organizacji obozów pod namiotami. Uczestnicy obozu mają zapewnione:

zakwaterowanie w namiotach NS i podwyższanych „dziesiątkach” – namioty w dobrym stanie wyposażone w sprzęt obozowy
wyżywienie – 4 posiłki dziennie (domowa kuchnia, jedzenie do syta)
pełną obsługę medyczną (lekarz, ambulatorium, izolatka, leki)
natryski w pawilonie
bieżącą wodę w umywalni polowej
obsługę kadry gospodarczej
strzeżone kąpielisko z ratownikami
wydzielone miejsce ogniskowe

Ceny do uzgodnienia w drodze negocjacji z komendą hufca.

Ośrodek w ramach swojej działalności podczas organizacji obozów prowadzi czarter sprzętu wodnego m.in. jachtów typu Omega, Optymist, Figle, szalupa, kajaki, motorówki. Ceny czarterów do uzgodnienia z komendą hufca.

Atrakcje Wińca i okolicy
Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami Gminy Miłomłyn

Znajdź nas także na Facebook